Caporegime Sokol & goodfather Bezák

Autor: Grácz Ján | 7.7.2012 o 10:13 | (upravené 7.7.2012 o 10:44) Karma článku: 5,50 | Prečítané:  263x

Som veriaci, ale nemám rád cirkev a preto nechodím ani do kostola. Prečo? Okrem iného aj pre takúto vec čo sa stala Bezákovi.

Do čela trnavskej cosa nostry sa dostal Don, ktorý začal robiť veci inak ako očakávajú najvrchnejší kápovia vo Vatikáne a preto ho napočkanie „dali dole". Teda pardon - zbavili funkcie a medzi riadkami mu povedali „drž hubu a krok". Čo si to ten panáčik bez masky čo počúval Led Zeppelin dovoluje? Prepierať svetským spôsobom špinavé prádlo vtákov akým je Sokol sa predsa nepatrí. Pitoreskným vyjadrením KBS že „ľudia nepotrebujú vedieť všetko" vlastne bolo medzi riadkami „všetko povedané". Zvedavým ovečkám (pozor nezamieňať s ovcami) oznámili "drž hubu a krok", plať si odpustky a prispievaj na farnosť, blablabla a tvoja duša bude spasená...

To že Bezákov predchodca robil čachre s peniazmi (peniaze? óóóó aké svetské agent Svätopluk) je fakt, ktorý dnes leží na stole generálnej prokuratúry. Naozaj cirkev nezaujíma čo sa dialo s jej peniazmi za Sokola? Urýchlené odvolanie Bezáka dáva nám rúhačom dôvod na zamyslenie, či ich agent Sokolík potichu nepresúval iba tam kam bolo treba a teraz keď to Bezák otvoril treba to celé chytro prikryť aby z malého ohňa nevznikol požiar. Priznávam, aj bez mučenia svätou inkvizíciou, že predchádzajúca veta je z mojej strany naozaj čistá špekulácia. Ale nečudujte sa svatá stolica totiž tam kde nie je vysvetlenie tam si ho ľudia radi hľadajú sami. Ak Vám však ide o to aby ludia o cirkvi špekulovali tak ste túto partiu nemohli lepšie zahrať.

Kým cirkev nenájde v sebe dosť sily podporovať ľudí akými je Bezák dotiaľ budú mať v kostoloch zväčša ovce a medzi ovcami iba pár mysliacich ovečiek, ktoré do tohto košiara chodia iba formálne. Ale možno to tak chcú.

Na záver si dovolím citát od Vášho najvyššieho šéfa ktorý sa na Vás všetkých pozerá (len aby ste nezabudli).

Láska má kráčať vedno s pravdou, bez ktorej by láska bola iba karikatúrou.

Kto žije v láske Božej, žije v pravde ako kto žije v pravde žije v láske Božej !

Lebo oboje je Boh. Podľa toho spoznajú všetci, že ste moji učeníci, ak sa budete navzájom milovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Polis: SNS po kríze výrazne stratila

SNS by získala menej percent, než bol jej volebný výsledok v roku 2016. Politológ za tým vidí správanie jej predsedu Andreja Danka.

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka. Mal byť hotový, bude meškať roky

Úsek plánujú dokončiť až v roku 2021.


Už ste čítali?